Puchary, Denary, Buławy i Miecze w kartach Tarota

Niniejszy artykuł pod tytułem Co warto zwiedzić w Małopolsce? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Co warto zwiedzić w Małopolsce? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Puchary, Denary, Buławy i Miecze to tzw. „Małe Arkana”. Ich zadaniem jest pomoc w uzyskaniu dokładniejszej i pełniejszej odpowiedzi na zadane pytanie. Poniżej znajdziesz szczegółowy opis czterech grup Małych Arkanów.

Małe Arkana podzielone są na 4 dwory – Miecze/Powietrze, Puchary/Woda, Buławy/Ogień oraz Monety/Ziemia. Każda z tych grup ma swoje indywidualne cechy, a także przejawy. Energia w każdym z dworów różni się stopniem intensywności i jej właściwościami. Co istotne każda karta, która ma zilustrowaną postać będzie przedstawiać określone osoby pod względem osobowościowym oraz wizualnej prezencji. Oprócz tego Małe Arkana przedstawiają cztery pory roku, pewne etapy rozwoju oraz własną historię, która się rozwija wraz ze spadkiem liczb.

Tarot – Dwór Mieczy

Dwór Mieczy (Powietrze) symbolizuje początkową myśl, która wyłania się z głębi świadomości, gotowość do walki oraz ostrość myślenia. Miecze same w sobie uosabiają konflikty, czy przeciwstawanie się sobie bądź innym. Oprócz tego miecze w Tarocie to zima, a więc zimna energia umożliwiająca trzeźwo patrzeć na świat. Miecze ustawione w pozycji prostej to zdrowy rozsądek, natomiast odwrócone mówią o zniszczeniu.

Tarot – Dwór Pucharów

Dwór Pucharów w kartach Tarot związany jest z Wodą. Karty w tym dworze odpowiadają za serce i uczucia. Jest to spokojna energia, symbolizującą wiosnę oraz umiejętność odczuwania i kochania. Jest to jeden z najkorzystniejszych dworów w całym Tarocie. W tych kartach myśl zawsze trafia prosto do serca, w której szuka motywacji.

Tarot – Buławy (Pałki)

Buławy odpowiedzialne w Tarocie są za klarowne wydarzenia pojawiające się bardzo szybko. Jest to silne pragnienie, zapał czy też pasja. Wszystkie karty w tej grupie wskazują na wzrost oraz rozwój. Karta Dziesiątka odgrywa w całej tej hierachii najistotniejszą rolę, a As Buław dopełnia całą historię. Buławy to Ogień, a osoba wykonuje pewne czynności by osiągnąć konkretny końcowy wynik. Pałki to lato, czyli okres rozkwitu przedsiębiorstwa oraz osoby pytającej, która ma bardzo duży zapas środków i jest gotowa do osiągnięcia zamierzonego celu.

Tarot – Dwór Monet

Ziemia to Dwór Monet i jest to czas jesieni, czyli zbiorów. Początkowa myśl w Dworze Mieczy przeradza się na tym etapie w rezultaty. Karty w tej grupie odpowiadają za zysk, dobrobyt pieniężny oraz celowość działań. Ziemia to codzienność i sprawy domowe i choć jest ona daleka od głębokich uczuć, to odgrywa najważniejszą rolę w życiu.