Kurs a szkolenie – czym to się różni

Niniejszy artykuł pod tytułem Co warto zwiedzić w Małopolsce? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Co warto zwiedzić w Małopolsce? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Czy wiesz, że kurs a szkolenie to zupełnie coś innego? Błędem jest używanie tych dwóch słów jako jedno znaczenie. Sprawdź, czym różni się kurs a szkolenie czytając ten poradnik.

Choć są to wyrazy bliskoznaczne i używa się ich na zmianę nie oznaczają tego samego. Bardzo często różnice między nimi dostrzegają tylko osoby będące specjalistami w tej dziedzinie, a jednak nawet i tutaj popełniany jest ten błąd. Wiele firm, które oferują takie usługi nie używają odpowiednich terminów.

Czym jest kurs?

Kurs to zdobycie konkretnych kwalifikacji albo podniesienie danej umiejętności na wyższy poziom. Przykładami kursów może być kurs na uprawnienia elektryczne SEP Warszawa, kurs językowy, kurs programistyczny czy kurs prawa jazdy.

Czym jest szkolenie?

W przeciwieństwie do kursu szkolenie to doskonalenie umiejętności już posiadanych czyli na przykład szkolenie z zarządzania zespołem.

Czy kurs a szkolenie to ten sam poziom nauki i wiedzy?

Tak zdecydowanie. Są to dobrze przygotowane zajęcia pod warunkiem, że wiedza przekazywana jest przez ludzi odpowiednio wykwalifikowanych w konkretnej dziedzinie. Na kursach i szkoleniach powinny być zawsze aktualne i zgodne z najnowszymi przepisami prawa informacje zawarte w materiałach. Po każdym szkoleniu oraz kursie uczestnik powinien otrzymać świadectwo ukończenia, które można później załączyć do CV. W przypadku kursów zawodowych należy też odebrać certyfikat kwalifikacyjny. Zawsze wybieraj firmę sprawdzoną!

E-learning – nowa forma szkoleń i kursów

Ta forma nauki to forma szkoleń i kursów online. Choć znana już od wielu lat to swój przełom miała w momencie pojawienia się wirusa COVID-19. Wszyscy, którzy chcieli zdobyć nowe kwalifikacje lub dokształcić się już w posiadanej umiejętności musieli przerzucić się na naukę zdalną w swoich domach. Obecnie kursy i szkolenia online podbiły obszar edukacji i są najchętniej wybieraną formą poszerzania umiejętności przez firmy, ale nie tylko. Osoby prywatne zdecydowanie polubiły taką formę nauki. W nauce online przede wszystkim najważniejsze jest samozaparcie,motywacja i chęć rozwoju.

Jeśli planujesz nauczyć się czegoś nowego i zacząć pracę na zupełnie innym stanowisku wybierz kurs. Jeśli natomiast chcesz pogłębić posiadającą już wiedzę na konkretny temat to szkolenie będzie idealnym wyborem. Może to być świetne rozwiązanie w przypadku osiągnięcia lepszego wizerunku lub otrzymania awansu w firmie, w której aktualnie pracujesz. Ofert szkoleń i kursów jest bardzo dużo, więc każdy znajdzie coś dla siebie.