Jak rozwijać swoje zainteresowania?

Niniejszy artykuł pod tytułem Co warto zwiedzić w Małopolsce? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Co warto zwiedzić w Małopolsce? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Pasja to jedna z największych dobroci naszego życia. Jeśli ją masz jesteś szczęśliwy. W tym zakresie nie ma ograniczeń. Najważniejsze, że robisz to co sprawia ci ogromną przyjemność, co cię relaksuje i daje satysfakcję. Ponadto dzięki swoim zainteresowaniom pobudzasz kreatywność i rozwijasz się. Jeśli masz głód poznania nowego lub poszerzenia wiedzy, zrobienia następnego kroku to twoje życie ma wartość. Jesteś autentyczny.

Osiągnąć cel

Jakie masz marzenia, aspiracje? Czy jest coś co sprawia, że zapominasz o wszystkim innym w momencie, kiedy to robisz? Wizualizacja celu to pierwszy krok, aby zrealizować cel. Napisz co to jest. Chcesz namalować obraz? Chcesz pobiec w maratonie? Chcesz założyć firmę? Chcesz wygrać zawody rowerowe? Chcesz szyć anioły? Chcesz zostać fotografem? Napisz jakie precyzyjne działania podejmiesz, żeby to osiągnąć i kiedy, określając dokładną datę. W momencie, gdy już wiesz co robić ruszaj w drogę do osiągnięcia celu. Poświęcaj temu swój czas, nawet jeśli oznacza to rezygnację z czegoś innego. Niech stanie się to twoją obsesją, w dobrym tego słowa znaczeniu. Proces rozwoju wymaga wytrwałości i wielu godzin ćwiczeń. Jak pisał Arystoteles ”Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy”. Nie poddawaj się, nie przerywaj, po prostu rób to co kochasz.

Jak rozwijać swoje zainteresowania?

Możliwości działania jest wiele. Wyszukaj interesujące zajęcia w Twoim mieście, znajdź grupę pasjonatów takich jak ty. Jeśli jej nie ma to może twoim jednym z kroków do osiągnięcia celu jest założenie takiej grupy. Będziecie się nawzajem wspierać i mobilizować a czasem nawet rywalizować. Zdrowa konkurencja podnosi jakość aktywności. Zobacz jak to robią profesjonaliści. Oglądaj ich media społecznościowe i filmy instruktażowe. Wprowadzaj w swój plan cenne wskazówki. Wykup kurs, dzięki czemu uzyskasz fachową wiedzę a niejednokrotnie także późniejsze wsparcie od prowadzącego szkolenie. Każda dziedzina, w momencie kiedy zaczynasz ją zgłębiać i poświęcać jej wolny czas wymaga pewnych nakładów finansowych. Nie ma tu znaczenia czy jest to szycie aniołów, wtedy trzeba kupić maszynę do szycia, materiały, nici, nożyczki czy bieganie, wtedy niezbędne są profesjonalne buty i odzież. Wobec tych faktów nie możesz myśleć, że to zbędny wydatek. Traktuj to jako inwestycję w siebie. Często proś swoich bliskich o feedback i nie bój się usłyszeć negatywną opinię. Ona tylko zmotywuje ciędo korekty lub większego wysiłku.

Czas tylko dla siebie

Znajdź w ciągu dnia czas tylko dla siebie. Nie myśl o pracy i obowiązkach. Zajmij się tym co lubisz i nieważne czy odniesiesz sukces, bo przede wszystkim robisz coś dla siebie. Przenosisz marzenia w rzeczywistość, nadając swemu życiu sens.