Jak odnowić duże donice plastikowe?

Niniejszy artykuł pod tytułem Co warto zwiedzić w Małopolsce? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Co warto zwiedzić w Małopolsce? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Donice to jeden z kilku najważniejszych elementów wystroju ogrodu. Choć są wykonywane z trwałych materiałów to z biegiem czasu mogą powstać na nich plamy, zarysowania lub po prostu tracą swój kolor pod wpływem zewnętrznych czynników. W takim wypadku można zakupić nowy egzemplarz bądź postawić na odnowienie donicy. Sprawdź, jak to zrobić!

Duże donice plastikowe – oklej je

Jednym ze sposób odnowienia Twoich donic w ogrodzie może być ich oklejenie. Do tego możesz użyć jakiejkolwiek grubości sznurka i go po prostu przykleić do donicy, a jeśli chcesz postawić na bardziej naturalny look wykorzystaj korę. Tak na prawdę duże donice plastikowe dają Ci powierzchnie na Twoją kreatywność. Możesz tutaj wykorzystać każdy materiał jaki Ci wpadnie do głowy. Chcesz mieć kwiecistą donice? Kup plastikowe gotowe kwiatki i przyklej je na trwały klej.

Pomaluj swoje duże donice plastikowe

Najpopularniejszą metodą na odnowienie starych donic ogrodowych jest ich pomalowanie. Sprawdzi się tutaj farba akrylowa albo farba w sprayu, którą z łatwością pokryjesz całą powierzchnie donicy. Ciekawym pomysłem będzie, także zanurzenie donicy w kilku kolorach farby. Da to efekt ombre, który nada interesujący wygląd ogrodowi. Pomalowanie donic zawsze musi być wykonane farbą, która będzie odporna na różne czynniki atmosferyczne. Dzięki, temu nasza praca zostanie nie naruszona przez wilgoć, promienie słoneczne czy niskie temperatury na długi czas.

Donice imitujące kamień – zrób to sam

Marzy Ci się kamienna donica, ale w sklepach jest ona zbyt droga? Teraz możesz odnowić swoje duże donice plastikowe za pomocą przeróżnych kamieni. Stworzysz w ten sposób efekt, który widzisz na sklepowych półkach. Wystarczy kupić worek wybranych kamieni, najlepiej sprawdzą się tutaj te mniejszych rozmiarów i po prostu nakleić na donice za pomocą dobrego kleju.

Lustrzana duża donica plastikowa

Jeśli żaden wyżej wymieniony sposób nie wpada w Twoje gusta i szukasz czegoś bardziej ciekawszego to możesz stworzyć donice z lustra. Masz w domu stare lustro, którego nie używasz? Możesz je wykorzystać! Rozbij takie lustro na mniejsze kawałeczki i obklej nimi swoje donice w ogrodzie. Możesz też kupić kryształki wykonane z plastiku o różnych kolorach i je użyć. Będzie bardzo podobny efekt jak w przypadku wykorzystania prawdziwego lustra, ale będziesz mieć pewność, że nie ulegną one pokruszeniu w przypadku mechanicznych uszkodzeń takich jak przenoszenie donic.

Sprawdź także ofertę na duże donice podświetlane.